Styrelsen 2016

Klubbens PlusGiro:
40 24 62-6
Org nr: 802016-3666
e-mail: info@rtpk.org

z

Nya styrelsen 2016, fr v: Kerstin From, kassör, Staffan Sillén, redaktör, Kjell Ove Andersson, vice ordf, Björn Kallner, reseansvarig, Kerstin Brunnberg, ordförande, Maria Lilja, sekreterare, Anita Sandmark, registeransvarig, Mats Godée reseansvarig. Saknas på bilden: Lena Jormby, redaktör, Göran Anderlind, webmaster/teknik.


Klicka för bilder på tidigare styrelser

Ordförandez

Kerstin Brunnberg
Nordenskiöldsgatan 80
115 21 Stockholm

08-662 7714
0705 985017

kerstin.brunnberg@gmail.com

Vice ordförande
c

Kjell Ove Andersson
Villavägen 354
137 38 Västerhaninge

08-428 691 60
0708 205133
koan@rtpk.org

Sekreterare
a

Maria Lilja
Sickla Sjöväg 3
131 33 Nacka

hem: 08 7164780
mobil: 0733 651162
mali@ownit.nu

Kassör
aa

Kerstin From
Kyrkogårdsvägen 137
121 34 Enskededalen

hem: 08 647 5504
mobil: 0708 582455
kfrom@hotmail.se


Reseansvarig
Björn

Björn Kallner
Tibaststigen 24
14433 Rönninge

08 532 508 21
0708 848100
bjorn.kallner@comhem.se


Registeransvarig
a

Anita Sandmark
Åkerhielmsgatan 17
167 33 Bromma


08 25 39 79
0733 65 11 66

anita.sandmark@telia.com

Arrangör
z

Lena Jormby
Tellusgången 34, lgh 1602
126 26 Hägersten

08 80 72 61
0705 180144

lena.jormby@sverigesradio.se

Programansvarig
d

Staffan Sillén
Gröndalsvägen 196
117 69 Stockholm

08 645 42 76
0730 567102

staffan.sillenkolsva@gmail.com

Reseansvarig mm
d

Mats Godée
Understensvägen 103
121 53 Johanneshov

08 649 8104
0705-948175
mats.godee@gmail.com

Webmaster
a

Göran Anderlind
Vitmåravägen 7
194 60 Upplands Väsby

0705 751038
a.goran.anderlind@gmail.com

 

Regionrepresentant
(Adjungerad)
birgitta

Birgitta Arvidson
Sundbornsvägen 36
791 47 Falun

023-321 29
0703 771810
birgitta.arvidson@gmail.com

 

Revisor

Helga Lundin
Iversonsgatan 2
114 30 Stockholm

08 611 31 65
helgalundin@hotmail.com

Revisor
leif

Leif Olsson
Plutonsgatan 9, lgh 1301
587 50 Linköping

013-145185
0706-807952
leif1.olsson@telia.com